Results of the European Cadet Championships 2007

By ETU

Thursday, July 12, 2007

Here are the results of the European Cadet Championships in Budapest from July 6th to 8th 2007:

Friday Results

Cadets Male A -33 / (19 competitors)
1 Huseyn Mehraliyev National Team Azerbaijan AZE
2 Bugarin Luka National Team Croatia KRO
3 Lyzun Oleksandr National Team Ukraine UKR
3 Kilicaslan Nedim National Team Turkey TUR
Cadets Male A -37 / (29 competitors)
1 Güzelay Semih National Team Turkey TUR
2 Jovanovic Miodrag National Team Serbia SRB
3 Denisenko Alexey National Team Russia RUS
3 Svirski Andrei National Team Belarus BLR
Cadets Male A -41 / (29 competitors)
1 Firstov Aleksey National Team Russia RUS
2 Slauski Kiryl National Team Belarus BLR
3 Gonzalez Dario National Team Spain ESP
3 Bodulica Marko National Team Sweden SWE
Cadets Male A -45 / (28 competitors)
1 Ozdamirov Magomed National Team Russia RUS
2 Khomenko Oleksandr National Team Ukraine UKR
3 Ozturk Abdul sahmed National Team France FRA
3 Arventii Vladislav National Team Moldova MDA

 

Cadets Female A -29 / (10 competitors)
1 Kustova Yulia National Team Russia RUS
2 Maljkovic Sanja National Team Croatia KRO
3 Franz Simone National Team Austria AUT
3 Naumovska Aleksandra National Team Serbia SRB
Cadets Female A -33 / (15 competitors)
1 Boudet Aurelie National Team France FRA
2 Tuncer Seyma National Team Turkey TUR
3 Valueva Anastasia National Team Russia RUS
3 Nothaft, Roxana National Team Germany GER
Cadets Female A -37 / (16 competitors)
1 Laganá Silvana National Team Italy ITA
2 Frömming, Anna lena National Team Germany GER
3 Ljubojevic Ivana National Team Serbia SRB
3 Piperaki Aikaterini National Team Greece GRE
Cadets Female A -41 / (20 competitors)
1 Usanovic Marina National Team Croatia KRO
2 Basci Didem National Team Turkey TUR
3 Farida Azizova National Team Azerbaijan AZE
3 Calvar Katia National Team Spain ESP


Saturday Results

Cadets Male A -49 / (21 competitors)
1 Faig Tanriverdiyev National Team Azerbaijan AZE
2 Henriette Nicolas National Team France FRA
3 Lazic Ivan National Team Serbia SRB
3 Minin Konstantin National Team Russia RUS
Cadets Male A -53 / (25 competitors)
1 Imran Zalov National Team Azerbaijan AZE
2 Gülec Tahir National Team Germany GER
3 Lundqvist Daniel National Team Sweden SWE
3 Shrubau Klim National Team Belarus BLR
Cadets Male A -57 / (20 competitors)
1 Kolesov Igor National Team Russia RUS
2 Puntunet Romain National Team France FRA
3 Batistic Marko National Team Croatia KRO
3 Niaborski Piotr National Team Belarus BLR
Cadets Male A -61 / (19 competitors)
1 Khayal Mammadov National Team Azerbaijan AZE
2 Jankovic Aleksandar National Team Serbia SRB
3 Lopar Milan National Team Austria AUT
3 Tadevosyan Artem National Team Russia RUS

 

Cadets Female A -44 / (18 competitors)
1 Ben Tahar sondess National Team France FRA
2 Simunic Stela National Team Croatia KRO
3 Emelyanova Alexandra National Team Russia RUS
3 Maratou Konstantina National Team Greece GRE
Cadets Female A -47 / (22 competitors)
1 Zaytseva Alexandra National Team Russia RUS
2 Braun Tímea National Team Hungary HUN
3 Schönegger Christina National Team Austria AUT
3 Gürbüz Seyma National Team Turkey TUR
Cadets Female A -51 / (16 competitors)
1 Perisic Dajana National Team Serbia SRB
2 Kammenou Eleni-Anna National Team Greece GRE
3 Shafrir Kadan National Team Israel ISR
3 Kögel Ramona National Team Germany GER
Cadets Female A -55 / (14 competitors)
1 Silutina Daria National Team Russia RUS
2 Taoussara Faiza National Team France FRA
3 Milanovic Josipa National Team Croatia KRO
3 Gülec Rabia National Team Germany GER


Sunday Results

Cadets Male A -65 / (13 competitors)
1 Sabuhi Ismaylzada National Team Azerbaijan AZE
2 Roditis Georgios National Team Greece GRE
3 Chumankin Alexander National Team Russia RUS
3 Matsukevich Ihar National Team Belarus BLR
Cadets Male A +65 / (12 competitors)
1 Aydin Bahmalov National Team Azerbaijan AZE
2 Kharko Artem National Team Russia RUS
3 Benayoun Jordan National Team France FRA
3 Gonzalez Oscar National Team Spain ESP


Cadets Female A -59 / (14 competitors)
1 Letica Diana National Team Croatia KRO
2 Jablanov Jelena National Team Serbia SRB
3 Deloglan Maria National Team Russia RUS
3 Diola Timothea National Team Cyprus CYP
Cadets Female A +59 / (13 competitors)
1 Siprak Maja National Team Croatia KRO
2 Ilk Gülbahar National Team Turkey TUR
3 Sophie Dickson National Team Great Britain GBR
3 Ivanova Olga National Team Russia RUS

Made with CityDesk